دانشگاه در مسیر توسعه

همه آنچه در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان گذشت!

بر خلاف روند مورد انتظار، با افتادن سکان هدایت آن به دست مدیران کم تجربه غیر بومی، این مجموعه نوپا عملاً از ریل پیشرفت و توسعه هدفمند خود خارج شد.

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا

بهبهان ما- با تفکیک مجتمع آموزش عالی بهبهان از دانشگاه شهید چمران اهواز و فعالیت های این مجموعه تحت عنوان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان، آغاز گردید.

این دانشگاه مهمترین بسترهای توسعه شهری را در دسترس شهروندانی قرار داد، که نخبگان علمی بسیاری را به جامعه معرفی کرده اند و عملکرد تاثیر گذار فرهیختگان این دیار در مناصب مهم استانی، کشوری و حتی بین المللی همواره زبانزد بوده است.

لکن بر خلاف روند مورد انتظار، با افتادن سکان هدایت آن به دست مدیران کم تجربه غیر بومی، این مجموعه نوپا عملاً از ریل پیشرفت و توسعه هدفمند خود خارج شد.

نداشتن تجربه مدیریتی سبب نابسامانی های فراوانی در این دانشگاه تازه تاسیس شد؛ از جمله:

۱- استخدام های بی رویه و بدون ضابطه اعضای هیات علمی و کارکنان

۲- حیف و میل درد آور بودجه دانشگاه در جهت منافع شخصی و سیاسی

۳- عدم جذب نخبگان علمی شهرستان

۴- سیاست مغرضانه جذب گسترده اعضای هیات علمی غیر بومی با کارنامه ضعیف علمی

۵- عدم پیگیری و تصویب تشکیلات تفصیلی دانشگاه با هدف دور زدن وزارت علوم

۶- جذب بی رویه و غیرقانونی کارکنان مورد نظر: طبق استاندارد وزرات علوم تعداد کارمندان دانشگاه باید ۹۲ نفر باشد ولی برای این مجموعه دانشگاهی حدود ۲۶۰ نفری استخدام شده اند.

۷- بدهکاری بی سابقه و میلیاردی به کارمندان، اساتید و کسبه بازار.

این موارد تنها بخشی از عملکرد مجموعه مدیریت سابق دانشگاه بود که این مجموعه نوپا را به ورطه نابودی کشاند و پذیرش مسئولیت را برای هر مدیری سخت و دشوار کرد.

دخالت مسئولین شهری در امور دانشگاه

در کنار این اتفاقات آنچه بیش از همه برای هر شهروند آزاده بهبهانی دردآور است، همراهی و حمایت غیرقابل انتظار و شائبه برانگیز برخی از مسئولین وقت شهر از اقدامات غیر قانونی مدیران دانشگاه بود. مسئولانی که بر خلاف تعهدی که در قبال مردم و شهر داشتند، تنها برای ارضای مطامع شخصی خود تیشه بر ریشه نازک و ضعیف این مجموعه نوپا زدند.

روی خوش سکه، اما روی کار آمدن مجموعه ای مجرب و شایسته با پشتوانه علمی و دانشگاهی قوی به عنوان مجموعه مدیریتی دانشگاه تحت مدیریت دکتر سید نژاد به عنوان یک شخصیت دانشگاهی ممتاز و یک بهبهانی دلسوز بود.

ویرانه ای که حدود یک سال و نیم پیش به این مجموعه تحویل داده شد، اکنون با تلاش ها و خون دل خوردن های فراوان در آغاز راه توسعه آکادمیک خود قرار گرفته است. به یقین، نگاه ویژه و منعطف مسئولان دلسوز شهرستان می تواند پشتوانه امید بخشی در طی کردن این مسیر پر پیچ و خم باشد.

ویرانه ای که حدود یک سال و نیم پیش به این مجموعه تحویل داده شد، اکنون با تلاش ها و خون دل خوردن های فراوان در آغاز راه توسعه آکادمیک خود قرار گرفته است.

عدم دخالت در امور اداری و آموزشی دانشگاه به عنوان یک مجموعه مستقل، حمایت از برنامه های توسعه ای دانشگاه، اعتماد و اطمینان به نقش موثر دانشگاه در توسعه شهرستان و اعتماد بنگاههای صنعتی موجود در منطقه به ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه، کمترین انتظار مورد توقع یک مجموعه دانشگاهی از مسئولین ذیربط می باشد.

دکتر سیدنژاد ریاست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان

دکتر سیدنژاد ریاست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان

خلاصه بخش هایی از فعالیت های مدیریت فعلی دانشگاه صنعتی بهبهان طی یک سال و نیم گذشته به شرح زیر می باشد:

۱- اصلاح هرم اعضای هیات علمی بر اساس ضوابط وزارت علوم.

۲- رفع مشکلات اعضای هیات علمی در اختصاص پست های سازمانی.

۳- اخذ مجوزهای قانونی لازم برای فعالیت دانشکده علوم و گروههای فاقد مجوز هر سه دانشکده.

۴- تلاش موفقیت آمیز در اصلاح و افزایش بودجه دانشگاه و جذب حداکثر بودجه اختصاصی.

۵- تکمیل، تجهیز و بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده برق و کامپیوتر و آزمایشگاههای فنی و مهندسی.

۶- بهبود فضای عمومی در قالب اسفالت خیابان های داخلی،مرمت و احیا گسترده فضای سبز،رنگ آمیزی بلوارها، نصب تابلوهای مزین به عکس شهدای دانشگاهی بهبهان و شهدای هسته ای کشور.

۷- راه اندازی مرکز جوار مهارت های دانشگاهی با همراهی و همکاری سازمان فنی و حرفه ای با رویکرد تبدل دانشگاه به یک مجموعه دانشگاهی مهارت گرا.

۸- راه اندازی پردیس پارک علم و فن آوری با هدف تجاری سازی محصولات علمی و دانشگاهی و با رویکرد تبدل دانشگاه به یک مجموعه دانشگاهی کارآفرین.

۹- تدوین سند چشم انداز و نگارش سند راهبردی دانشگاه در افق ۱۴۰۴ جهت تصویب در هیات امنای دانشگاه.

۱۰- بودجه ریزی هدفمند و بهینه سازی هزینه های دانشگاه در مسیر تحقق راهبردهای علمی و آموزشی دانشگاه.

۱۱- تسویه کلی بدهی های دانشگاه از سال ۹۲ به بعد بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال شامل بدهی به کسبه بازار، اساتید حق التدریس، کارکنان و اعضای هیات علمی.

۱۲- اصلاح نسبی تشکیلات کارکنان دانشگاه و تلاش در جهت ضابطه مند کردن ساختار تشکیلاتی دانشگاه در سال ۹۶٫

۱۳- تشکیل کمیته راهبری سبز دانشگاه با هدف حرکت در مسیر سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر مدیریت مقاومتی اقتصاد.

۱۴- برگزاری جلسات موثر و متعدد با شخصیت های اثرگذار شهری، استانی و کشوری با هدف معرفی قابلیت های دانشگاه و شناسایی مشکلات و استفاده از ظرفیت های موجود در رفع این مشکلات.

۱۵- اصلاح و به روز رسانی آمار و تهیه کارنامه آماری دانشگاه با توجه به نقش انکارناپذیر آمار به عنوان زیربنای برنامه ریزی و توسعه.

۱۶- انعقاد قراردادهای متعدد پژوهشی با صنعت (افزایش هزار درصدی در یک سال گذشته)

۱۷- ایجاد شرایط مناسب جهت گردهمایی نخبگان،مدیران و شهروندان دلسوز بهبهان به مناسبت های مختلف.

به امید که در فضای مناسب دانشگاهی افکار متعهدانه جهت توسعه شهر هماهنگ و همراه شوند.