مشروح حادثه اخیر برای اساتید و مدیران دانشگاه خاتم الانبیا (ص) بهبهان

بهبهان ما – شاهدان عینی حادثه در مصاحبه با بهبهانما عنوان کردند: ساعات ابتدای شب تاسوعا عده ای ناشناس و مسلح به سلاح گرم با همراهی یک دستگاه موتورسیکلت و یک خودروی سواری، منزل یکی از مسئولین دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا(ص) بهبهان را مورد تهدید قرار دادند.

به گفته شاهدان افراد مسلح که انگار هیچ ابایی از شناخته شدن توسط مردم نداشتند ، ضمن تعدی به منزل عضو هیئت علمی دانشگاه، اقدام به مسلح کردن سلاح خود کرده و موجب ترس و وحشت مردم شدند.

خوشبختانه به دلیل حضور مردم، افراد مسلح پا به فرار گذاشتند و نیروی انتظامی نیز مشغول بررسی موضوع است.

لازم به ذکر است پیشتر حوادث مشابه ای برای دیگر مسئولین و اساتید دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان پیش آمده بود، که می توان به ارسال پیامک های تهدید آمیز و متعاقب آن تیراندازی به درب منزل و اسید پاشی به روی خوردوی اساتید این دانشگاه اشاره کرد.

استعفای معاون اداری ،مالی دانشگاه خاتم در پی سوء قصد نافرجام به وی و خانواده اش

روابط عمومی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان : در پی سوءقصد نافرجامی که نسبت به دکتر ساسان معتقد و خانواده ایشان صورت گرفته بود،وی استعفای خود را تسلیم رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان نمود.

دکتر معتقد ، معاون اداری مالی و پشتیبانی منابع  دانشگاه در پی مشکلات و تهدید هایی که برای وی و خانواده ایشان بوقوع پیوسته بود از سمت خود استعفا کرد.

متن استعفای ایشان به شرح زیر می باشد:

خدمت همه دوستان و دلسوزان بهبهان

سپاس از همراهی، مساعدت و پشتیبانی همه شما عزیزان در حمایت از حق و حقیقت و ابراز انزجار از حرمت شکنان حریم حرم حسینی که در شب تاسوعا حرمت اهل شهر و خانه را لگد مال کرده و در سکوت مسولین انتظامی و امنیتی کوچه صاحب الزمان را قرق کرده بودند.

سپاس از شما که هدف و غایت این حرکات را درک کرده و با موضع صحیح خود در جهت مبارزه با فساد و هدررفت بیت المال حرکت می کنید. اینجانب ساسان معتقد معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه خاتم ضمن اعلام پایبندی به عهدی که با خدا بر انصاف، عدالت و سلامت در خدمت به نظام اسلامی جامعه علمی و فرهنگی کشور و شهر بسته ام اعلام می دارم که در مبارزه با رانت خواران، فاسدان و آشوبگران از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نخواهم کرد. چه بسا خداوند سبحان بستر خدمت را برای رسیدن به آرزویی بزرگ برای اینجانب و خانواده و همکارانم فراهم کرده باشد که غایت آرزوی اولیا الله است.

البته حق هر گونه دادخواهی را در مراجع ذیصلاح و البته نزد خداوند متعال برای خود و خانواده و همکارانم محفوظ می دانم. در نهایت به نشانه اعتراض به عدم رسیدگی درست به این مساله استعفای خود را از سمت خود اعلام و انشالله در کسوت معلمی به کار خود ادامه خواهم داد.

مانده تا برف زمین آب شود.

مانده تا بسته شود این همه نیلوفر وارونه چتر.

ناتمام است درخت.

زیر برف است تمنای شنا کردن کاغذ در باد

و فروغ تر چشم حشرات

و طلوع سر غوک از افق درک حیات.

مانده تا سینی ما پر شود از صحبت سمبوسه و عید.

در هوایی که نه افزایش یک ساقه طنینی دارد

و نه آواز پری می‌رسد از روزن منظومه برف

تشنه زمزمه‌ام.

مانده تا مرغ سرچینه هذیانی اسفند صدا بردارد.

پس چه باید بکنم

من که در لخت‌ترین موسم بی‌چهچه سال

تشنه زمزمه‌ام؟

بهتر آن است که برخیزیم

رنگ را بردارم

روی تنهایی خود نقشه مرغی بکشم.

ساسان معتقد. سه شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۵

معتقد: در حدود یک سال از قبول مسئولیت معاونت اداری،مالی دانشگاه خاتم (ص) بهبهان ضمن مبارزه با حیف و میل بیت المال و قانون محوری و قانون مداری، راه را بر رانت خواران و قانون گریزان بسته ایم و همواره با حمایت ریاست دانشگاه و همکاران همراه سعی و تلاش خود را معطوف اجرای قانون و جلوگیری از هدر رفت بیت المال نموده ایم.

شایان ذکر است از زمان واگذاری مدیریت دانشگاه به مسئولین فعلی تهدید های جدی و مکرری از سوی افراد ناشناس نسبت به این مدیران و برخی اعضای هیات علمی صورت گرفته و حتی بعضی از تهدید ها نیز عملی هم شده است که از جمله حمله به خودروی یکی از اساتید با نارنجک دست ساز و ریختن اسید روی ماشین وی و همچنین تیراندازی به در و دیوار منزل استاد دیگری را می توان نام برد.

محاکم انتظامی و قضایی بهبهان نیز در جریان همه اتفاقات گذشته قرار داشته اند اما متاسفانه تا کنون توفیقی در دستگیری این افراد حاصل نشده است تا اینکه فاز دیگری از این تهدیدات عملی شد و چند نفر با خودرو پراید و موتورسیکلت ، بصورت مسلحانه آیفن منزل ایشان  را به صدا در می آورند که خوشبختانه کسی در خانه حضور نداشته و آنها از درب منزل بالا می روند و پس از اطمینان از خالی بودن منزل، در کمال ناباوری، با آرامش خاطر، سراغ اهل خانه را از همسایه ها می گیرند و موضوع قتل اهل خانه را برای همسایه بازگو می کنند و حتی اسلحه را مسلح می کنند . افراد ناشناس با خونسردی هر چه تمام تر دقایقی را منتظر اهل منزل می مانند ولی ظاهرا همسایه مورد نظر نیروی های انتظامی را در جریان امر قرار می دهد که باعث متواری شدن  آن ها می شود.

مصاحبه معاون اداری و مالی دانشگاه خاتم الانبیا بهبهان با رسانه ی استانی خورنا

معاون اداری ،مالی دانشگاه خاتم در گفتگوی اختصاصی با خورنا ضمن تایید خبر سوقصدنافرجام و استعفای خود اظهار داشت:

در حدود یک سال از قبول مسئولیت معاونت اداری،مالی دانشگاه خاتم (ص) بهبهان ضمن مبارزه با حیف و میل بیت المال و قانون محوری و قانون مداری، راه را بر رانت خواران و قانون گریزان بسته ایم و همواره با حمایت ریاست دانشگاه و همکاران همراه سعی و تلاش خود را معطوف اجرای قانون و جلوگیری از هدر رفت بیت المال نموده ایم.

دکتر ساسان معتقد در ادامه با رد شایعات مبنی بر اخراج کارکنان و کارمندان در زمان معاونت ایشان عنوان داشت : این وقایع همه و همه نتیجه ی اجرای قانون و جلوگیری از حیف و میل و غارت بیت المال است.

معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی بهبهان در خاتمه ضمن تقاضای مجدد مبنی بر لزوم پیگیری اتفاقات گذشته گفت: ارسال پیامک های تهدید امیز،حمله به همکاران و هزاران تهدید دیگر نتیجه ی دلسوزی برای اوضاع نابسامان دانشگاه بهبهان بوده است و قطعا در صورت حمایت و ریشه یابی و همچنین دستگیری عاملان این حوادث ، عزم جدی در راستای پاکسازی دانشگاه از لوث بی قانونی بیشتر از هر زمانی وجود دارد.

لازم به ذکر محاکم انتظامی و قضایی بهبهان نیز در جریان همه اتفاقات گذشته قرار داشته و پیگیری هایی نیز صورت گرفته اما تا کنون خبری از دستگیری یا توقف این تهدیدات مشاهده نشده است.

فرماندار بهبهان:حمله مسلحانه به یکی از مدیران دانشگاه خاتم الانبیا کذب است

اهواز ـ ایرنا ـ فرماندار بهبهان خبر حمله مسلحانه به یکی از مدیران دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) این شهرستان را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا روز چهارشنبه خبری در فضای مجازی مبنی بر حمله چهار فرد مسلح به منزل یکی از مدیران دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان منتشر شد و علت این حمله اخراج چند دانشجو از این دانشگاه ذکر شده بود.

حسین ملک خدایی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به محض اطلاع از این موضوع از طریق فرماندهی انتظامی پیگیریهای لازم صورت گرفت و صحت چنین خبری تایید نشد.

دانشگاه بهبهان

وی ادامه داد: سایت ها و شبکه های اطلاع رسانی که دست به انتشار چنین اخبار کذبی می زنند تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و با آن ها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

وی گفت: هنوز انگیزه عوامل انتشار خبر بر ایمان مشخص نشده ولی حتما با انگیزه شخصی این کار را انجام داده اند که از طریق پلیس فتا پیگیر موضوع هستیم.

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان واقع در بهبهان دارای دانشکده های فنی و مهندسی، علوم پایه، و منابع طبیعی است و این دانشگاه تا سال ۱۳۸۷ زیر نظر دانشگاه شهید چمران اهواز اداره می شد و از سال ۱۳۸۸ به طور رسمی مستقل شد.

واکنش رسانه های محلی به سخنان فرماندار: فرار رو به جلو و پاک کردن صورت مساله مشکلی را حل نمی کند

در شب تاسوعای حسینی خبری در خصوص حمله مسلحانه نافرجام به منزل یکی از اساتید دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان مخابره گردید، وقتی پازل چندماهه اتفاقات اخیر از جمله پیام های تهدید آمیز ، اسیدپاشی به خودرو و تیراندازی به درب منزل اساتید دانشگاه با حادثه چند شب پیش را کنار هم می گذاریم ، به اهداف پلید عاملان پی می بریم.

جای تعجب است که بعد از گذشت چند روز جناب فرماندار، طی مصاحبه ای اصل موضوع را تکذیب کرده است.

فرماندار بهبهان به عنوان رییس شورای تامین چگونه حادثه ای که با حضور مامورین نیروی انتظامی صورتجلسه ، مدارک و مستندات آن به مراجع ذی صلاح ارسال شده و مهمتر از همه مردم از نزدیک شاهد ماجرا بوده اند، را تکذیب می کند؟!!

البته پیش داوری نمی کنیم، ممکن است نظر جناب ملک خدایی در این مصاحبه ، موضوع دیگری باشد ، که جای بررسی دارد ولی پاک کردن صورت مساله، نمی تواند راه گشای مناسبی برای حل مشکل باشد.

پاسخ فرماندار محترم در خصوص اتفاقات اخیر دانشگاه

فرماندار محترم بهبهان در خصوص اتفاقات شب تاسوعای حسینی و حادثه برای معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان متنی به شرح زیر صادر و از طریق روابط عمومی فرمانداری در اختیار بهبهانما قرار داده است. متن پیام به شرح زیر است:

باسلام
تحقیقات نیروی انتظامی به عنوان ضابط دادستان و حوزه قضا تایید نکرده و تکذیب اینجانب متکی به تحقیقات نیروی انتظامی است و در ضمن تکذیب اینجانب نافی تحقیقات بعدی در این خصوص نیست و اگر برای دادستان محترم مسلم بشود ، دستور تعقیب صادر خواهند کرد.

ضمن تشکر از همه مسئولین پیگیر موضوع، امیدواریم بزودی با همکاری همه دستگاه های اجرایی ذی ربط خبرهای خوبی از دستگیری عاملین این حادثه مخابره شود.